بهینه سازی مزارع نیشکر و برنامه‌های برداشت

بهینه سازی مزارع نیشکر و برنامه‌های برداشت

تحقیقات پیشرفته کشاورزی تأیید می‌کنه که از تصاویر چند طیفی که پهپاد‌ها تهیه می‌کنن میشه برای بهینه سازی عملکرد برداشت محصول استفاده کرد. با استفاده از تصاویر پهپاد و نرم‌افزارهای فتوگرامتری که برای کشاورزی دقیق طراحی شدن، تولیدکنندگان می‌تونن اطلاعاتی مفیدی در مورد محصولات شان در طول سال به دست بیارن. یکی از تیم‌هایی که از فناوری کشاورزی دقیق بهره می‌بره پروژه‌ای را برای تجزیه و تحلیل یک مزرعه نیشکر 8 ماهه واقع در استان Khon Kaen تایلند انجام داد. هدف از این پروژه اندازه گیری بریکس (بریکس برای بیان سطح مواد جامد محلول در محلول استفاده میشه) و تخمین عملکرد اولیه گیاه نیشکر بود. دسترسی به این اطلاعات برای بهینه سازی مزارع نیشکر ضروری بودند.

 

تخمین بازدهی اولیه با کمک هواپیماهای بدون سرنشین

محققان از خروجی‌های خاص برای اندازه‌گیری ارتفاع نیشکر به عنوان بخشی از محاسبات برای تخمین عملکرد محصول استفاده کردند. در این پروژه از پهپادهای شش روتور (شش موتوره) مجهز به دوربین‌های MicaSense Rededge و MicaSese Rededge MX برای ثبت تصاویر استفاده شد و در مجموع ۲۹۵ عکس را ثبت شد. تصاویر چند طیفی بدست اومده برای تولید نقشه‌های بازتابی و همچنین مدل رقومی سطح (DSM) استفاده شدن.

 

تجزیه و تحلیل نتایج در آزمایشگاه BSFR

آزمایشگاه BSFR روی توسعه مدل‌های مختلف مرتبط با کشاورزی با استفاده از ابزارهایی مانند پهپاد کار می‌کنه. در حال حاضر، BSFR با استفاده از مدل بریکس تهیه شده تونسته شاخص‌های مختلفی رو از نقشه‌های بازتابی استخراج کنه. به لطف کشاورزی دقیق این تیم تونست از خروجی‌های بدست اومده برای برنامه‌ریزی برداشتی موفق استفاده کنه. و مزرعه تحت نظارت بتونه بهترین و با کیفیت‌ترین محصول ممکن را ارائه ‌بده. همچنین این قابلیت برای کاربرانش فراهم کرد تا بتونن با استفاده از بهینه‌سازی مزارع نیشکر، شرایط فعلی مزرعه هاشون را در گذر زمان با ماموریت‌های پروازی قبلی مقایسه کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا