تولید مواد غذایی به کمک کشاورزی دقیق

چگونه کشاورزی دقیق به کشاورزان کمک می‌کند تا تقاضا برای غذا را به طور پایدار برآورده کنند؟

کشاورزان آمریکایی هر روز تلاش می‌کنند تا ایالات متحده را به منبع پایدار گندم برای استفاده داخلی و خارجی تبدیل کنند. مشتریان و جامعه از آنها می‌خواهند تا کارهای بیشتری را با منابع و هزینه کمتر انجام دهند. از این رو کشاورزان در استفاده از نوآوری‌هایی مانند فناوری‌های کشاورزی دقیق پیشرو هستند.

کشاورزی دقیق از فناوری اطلاعات و تجهیزات هوشمند استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که خاک مواد مغذی‌ای را که برای تولید، رشد و سلامت محصول نیاز دارد، دریافت می‌کند. انجمن تولیدکنندگان تجهیزات ایالات متحده (AEM) اخیرا گزارشی منتشر کرده است که در آن روندهایی که بر آینده جهانی تولید مواد غذایی موثر است را شناسایی می‌کند. در ادامه این روندها را به طور خلاصه بررسی خواهیم کرد.

  • تولید بیشتر با آسیب زیست محیطی کمتر

در سال 2021، AEM و سایر سازمان‌ها نیز مطالعه‌ای در مورد مزایای زیست ‌محیطی کشاورزی دقیق منتشر کردند. این مطالعه نشان داد کشاورزانی که از این فناوری استفاده می‌کردند شاهد افزایش 4 درصدی تولید محصولات زراعی، کاهش 9 درصدی استفاده از علف‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها و کاهش 6 درصدی در مصرف سوخت‌های فسیلی بودند.

  • مصرف بهینه آب

انجمن تولیدکنندگان تجهیزات ایالات متحده خاطر نشان کرد که استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری به عرضه پایدارتر غذا و کمک می‌کند. مطالعه این انجمن نشان داد که پرورش دهندگانی که از آبیاری دقیق استفاده می‌کنند، مصرف آب خود را تا 4 درصد کاهش داده‌اند.

AEM معتقد است که به کار گیری اینترنت اشیا  ( IOT ) در صنعت کشاورزی می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که هوش مصنوعی در 10 سال آینده نقش برجسته‌ای در کل فرآیند تولید محصولات کشاورزی خواهد داشت. به عنوان مثال، تجهیزات کشاورزی دقیق با استفاده مداوم از ماشین لرنینگ و تکنولوژی تشخیص تصاویر قادر است هوشمندتر کار کند و کارهای بیشتری انجام دهد.

فناوری بدون چالش نیست

فناوری به سرعت در حال پیشرفت در حوزه کشاورزی است و پتانسیل هیجان انگیزی برای نوآوری‌های مثبت در تولید گندم و سایر سیستم های زراعی دارد. با این حال همیشه عواقب غیر منتظره‌ای وجود دارد.

AEM گفت: جهان در حال تغییر است. طی 10 سال آینده کشاورز آمریکایی در قلب این صنعت پیشرفته خواهد بود که از نبوغ و سرسختی لازم برای ادامه تضمین تامین و تولید مواد غذایی در داخل و خارج از کشور برخوردار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا